کود چربی خوراک فرآورده لاکتوز، پلت ماشین آلات شویی مزایای استفاده:

فرایند تغذیه چربی خالص لاکتوز

شو به مواد از طریق شرایط کاملا گرم و مرطوب، از طریق اکسترودر پیچ خاص و یک عمل قیچی قوی برای ایجاد شرایط کوتاه مدت (90-130 درجه سانتیگراد) به مواد منتقل می شود به طوری که مواد به طور کامل پخته شده برای کشتن مواد خام میکروب های مضر ، مواد مغذی را در عوامل ضد تغذیه از بین ببرید یا آنرا غیرفعال کنید، مواد چسبنده برای تشکیل یک ورقه یا فرآیند را متوقف کنید؛ از طریق پردازش، ترکیب حرارت پایین و عطر و طعم از فرآیند دانه سازی اسپری، تشکیل روند Shu.

:

مزایای روند Shu:


1. درجه مناسب نشاسته رسیدن: درجه حرارت کوتاه مدت نشاسته را به طور کامل پخته، هر دو برای دانه بندی پس از قالب گیری تغذیه، بلکه هضم غذا را بهبود می بخشد.

2. محاسبه محتوای عوامل ضد تغذیه و محتوای میکروبی مضر: لاکتوز می تواند به عنوان مهار کننده پروتئای سویا، اوره، کاهش ارزش تغذیه ای از محتوای گوشت سویا و هضم شدن را کاهش دهد؛ علاوه بر این، برای کاهش مقدار میکروارگانیسم های مضر کمک می کند تا تضمین کیفیت خوراک تغذیه سالم تغذیه کمک کند.

(3.Shu سپس اضافه کردن ویتامین ها، آنزیم ها و پروبیوتیک ها، محافظت مؤثر فعالیت حرارتی این مواد، نقش تنظیم توازن میکرو اکولوژیکی در دستگاه گوارش از خوک شیرین را بازی می کند.

گرانولاسیون دمای پایین 4.9، گرچه تفاوت دما با مواد گرانول سنتی اما پس از تهویه کامل، لاکتوز، بر شکل گیری تاثیر نمی گذارد و پس از فرآیند پاشش می تواند بر اساس هر ماده خوراکی متناسب باشد، عطر و طعم خوراک منحصر به فرد خزش را افزایش دهد، رقابت محصول بهبود یابد .

پس از فرآیند شو، خوراک خزش به دست آوردن معطر، شیرین، ترد، و ترد، نه تنها سبب جذابیت و کاهش عوامل ضد تغذیه و میکروب های مضر، حفظ حداکثر ارزش غذایی تغذیه می شود.